Collapse

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka folur për luftën e Kosovës, gjatë një paraqitjeje të drejtpërdrejtë në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7. Krasniqi, ...

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka komentuar debatet për luftën, që po zhvillohen javëve të fundit në vend. Ai ka thënë në emisionin “Pressing”, me Leonard ...

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka reaguar ndaj Kryeminsitrit të Kosovës Ramush Haradinajt lidhur me debatin për termocentralin e ri ‘Kosova e Re’. Sipas Haxhiut nuk janë të vërteta ...

Kreu i Manastirit të Deçanit, Sava Janjiq, në një intervistë për KALLXO.com, ndër tjera thotë se lejojnë që rruga që kalon nëpër tokën e Manastirit të Deçanit të asfaltohet në ...

Udhëheqësit më të lartë të shtetit, nuk janë zyrtarët më të paguar në vend. Ata që kanë pagën më të lartë, deri ne 6 mijë euro, janë udhëheqësit e ndërmarrjeve ...

Deputetët e PSD-së, Dardan Molliqaj e Frashër Krasniqi, kanë thënë se sot zyrtarisht në komunën e Prishtinës ka nisur bashkëpunimi i koalicionit PDK-Vetëvendosje. Përmes një postimi në Facebook, Molliqaj e ...

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq dhe ministri i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviq, u takuan sot për bisedime për vazhdimin dhe forcimin e përpjekjeve të përbashkëta në planin e ...

Kryetarja e Fondit të Beogradit për politikë Sonja Liht thotë se për ata që shprehen për “ngrirjen” e problemit të Kosovës, është krejtësisht njëjtë se çfarë do të ndodhë me ...
Load More ...

Sport

Boksi njihet tashmë si sporti ku shqiptarët e gjejnë veten më së miri, kampionë të shumtë të këtij sporti luftarak kanë dalë në të kaluarën, e të tjerët vazhdojnë të ...

Një hoxhë në Angli ka deklaruar sot se lëndimi i Mo Salahut ka ardhur si dënim ndaj ti pasi që ai e prishi Ramazanin një ditë para finales se Ligës ...

Policia katalanase ka vënë në pranga një grup kriminal të cilët kishin kryer më shumë se 30 vjedhje ndërtesash në Barcelonë, përfshi dhe shtëpinë e yllit të futbollit Luis Suarez. ...

Policia e Merseyside është duke i hetuar disa kërcenime më vdekje që i janë bërë portierit të Liverpool, Loris Karius. Liverpool humbi mbrëmë 3-1 kundër Real Madridit në finale, ndërkohë ...

Sign In

Reset Your Password