Collapse

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka folur për luftën e Kosovës, gjatë një paraqitjeje të drejtpërdrejtë në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7. Krasniqi, ...

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka komentuar debatet për luftën, që po zhvillohen javëve të fundit në vend. Ai ka thënë në emisionin “Pressing”, me Leonard ...

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka reaguar ndaj Kryeminsitrit të Kosovës Ramush Haradinajt lidhur me debatin për termocentralin e ri ‘Kosova e Re’. Sipas Haxhiut nuk janë të vërteta ...

Kreu i Manastirit të Deçanit, Sava Janjiq, në një intervistë për KALLXO.com, ndër tjera thotë se lejojnë që rruga që kalon nëpër tokën e Manastirit të Deçanit të asfaltohet në ...

Udhëheqësit më të lartë të shtetit, nuk janë zyrtarët më të paguar në vend. Ata që kanë pagën më të lartë, deri ne 6 mijë euro, janë udhëheqësit e ndërmarrjeve ...

Deputetët e PSD-së, Dardan Molliqaj e Frashër Krasniqi, kanë thënë se sot zyrtarisht në komunën e Prishtinës ka nisur bashkëpunimi i koalicionit PDK-Vetëvendosje. Përmes një postimi në Facebook, Molliqaj e ...

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq dhe ministri i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviq, u takuan sot për bisedime për vazhdimin dhe forcimin e përpjekjeve të përbashkëta në planin e ...

Kryetarja e Fondit të Beogradit për politikë Sonja Liht thotë se për ata që shprehen për “ngrirjen” e problemit të Kosovës, është krejtësisht njëjtë se çfarë do të ndodhë me ...
Load More ...

Sport

Pas ngjitjes në një rang të lartë në Federatën e futbollit të Bavarisë, kryesia e FC Kosova München me përkrahje të sponzorëve ju ka rrok punës në përforcimin e ekipit ...

E vërtetë që shqiptarët tashmë mund t’i gjeni në mbarë botën duke treguar punë e shumë suksese e duke zbardhur fytyrën vendit të tyre por që në Finland mund të ...

Boksi njihet tashmë si sporti ku shqiptarët e gjejnë veten më së miri, kampionë të shumtë të këtij sporti luftarak kanë dalë në të kaluarën, e të tjerët vazhdojnë të ...

Një hoxhë në Angli ka deklaruar sot se lëndimi i Mo Salahut ka ardhur si dënim ndaj ti pasi që ai e prishi Ramazanin një ditë para finales se Ligës ...

Sign In

Reset Your Password